O mnie

Nic nie dzieje się bez przyczyny. To my nadajemy znaczenie życiu.

bieszczady

Dobra zmiana

Wierzę, że o ważnych sprawach można mówić na luzie, bez lukru

Jestem Justyna i… co roku odkrywam, że jestem uzależniona od słońca, stąd fotka z wakacyjnego wypadu z rodziną i przyjaciółmi w Bieszczady.

Gdy byłam dzieckiem, znajomi mówili o mnie „Polyanna”, bo nawet na najgorszą sytuację patrzyłam pod kątem pozytywów. Zostało mi tak do dziś, choć czasem problemy, które mnie dotykają, wymagają nieco więcej zachodu.

Doświadczenie

Obalam stereotypy, różne perspektywy są ok!

Human Resources

Od 16 lat jestem HR-owcem, wspieram firmy i ich pracowników w tworzeniu miejsca, gdzie chce się pracować. Wspieram kadrę menadżerską każdego szczebla w budowaniu zespołów i efektywnej organizacji. Wykładałam na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i wspierałam osoby na platformie tekstowej pomocy WeTalk. Za mną też 2-letnia przygoda w firmie doradczo-szkoleniowej, 9-letnia w firmie z branży finansowej, prawie 4-letnia w branży fitness. W tej chwili wraz zespołem buduję nową markę na rynku handlu detalicznego w Polsce.

Uczyłam się życia i psychologii na studiach w Berlinie oraz Cardiff. Zrobiłam specjalizację kliniczną, półroczną praktykę w szpitalu psychosomatycznym w Berlinie, badałam wypalenie zawodowe, a wyniki tej pracy prezentowałam na Konferencji w Norymberdze. Temat wypalenia i stresu do dziś jest mi bliski. W Polsce skończyłam studia podyplomowe z zarządzania kadrami na Uniwersytecie SWPS.

Coaching

Od 13 lat spełniam się jako coach. 11 lat temu skończyłam kurs International Coaching Community. To był prawdziwy game changer. Zmieniłam się widząc, jak wiele można zrobić pracując Z ludźmi, a nie DLA ludzi. Dziś się dziwię, że tyle błędów można było popełnić i mimo to jakoś sobie radzić.

Zrobiłam kurs coacha kryzysowego, sporo szkoleń tzw. twardych i miękkich z różnych obszarów, jestem konsultantem Insights Dicovery, certyfikowanym trenerem i asesorem, prowadziłam kilka dużych projektów HR, 2 razy tworzyłam dział HR od podstaw. Komunikuję się swobodnie w języku niemieckim i angielskim.

Lubię pisać i tej przyjemności oddaję się w różnych miejscach. Jestem autorką artykułów na portalach branżowych oraz rozdziału w książce „Godzina wychowawcza z Agnieszką Osiecką” Małgorzaty Wiśniewskiej-Olejnik. 

Lat doświadczenia w coachingu

Lat doświadczenia w HR

Godzin przeprowadzonych szkoleń

Godzin praktyki coachingu

Historia Dobrej zmiany

Lubię to, co robię

Egzamin na coacha robiłam 6 godzin po informacji, że jestem w ciąży. Aby nie “wypaść z kursu”, rozpoczęłam coaching “po godzinach” i jednocześnie rozwinęłam swoją pasję. 

W ten sposób, w 2013 roku zaczęła się przygoda z Dobrą zmianą, czyli na długo wcześniej niż zmiany polityczne, które dziś z tą nazwą się kojarzą.

Wpadłam jak śliwka w kompot i do dziś zrobiłam ponad 1000 godzin spotkań. 

Poruszam się swobodnie zarówno w tematyce związanej z pracą zawodową, jak i życiem osobistym. 

Prywatnie

Hamuje mnie tylko doba, która nie jest balonem a słoikiem

To odkrycie to mój drugi życiowy game changer, który co jakiś czas odsuwa mnie od Dobrej zmiany i pozwala skoncentrować się na rodzinie i jednym, choć sporym, etacie.

W tzw. “czasie dla siebie” walczę aktywnie, choć z różnymi efektami, o siłę fizyczną. Według statystyk firmy Garmin, z którą buduję formę od 6 lat, przez długi czas biegałam więcej i dalej niż 66% użytkowników. Wynikało to pewnie m.in. z tego, że biegałam szybciej niż… 18% z nich. To dowody na to, że działam wytrwale, bez względu na wynik, wzloty i upadki, zerwane więzadła i aurę (przeważnie…). Nie zawsze jest lekko, ale zawsze jest warto, a małymi krokami i w zgodzie ze sobą, można też osiągać swoje cele.

W chwilach wątpliwości, najczęściej z pomocą przychodzą mi słowa Franka Zappy: “Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty”. 

Symbol Dobrej zmiany

Dlaczego miłorząb?

1. Łączenie różnych perspektyw

Miłorząb to roślina iglasta, której liście opadają na zimę, łączy w sobie dwa gatunki. Specjalnie dla niego stworzono odrębną klasę roślin z tym jednym gatunkiem. W mojej pracy najważniejsze jest doceniać indywidualność każdego z nas.

2. Witalność

Miłorząb to jedna z najbardziej długowiecznych roślin na świecie, dożywa średnio 2000 lat. W religii buddyjskiej to symbol witalności. Wierzę, że dzięki coachingowi zachowujemy witalność bez względu na PESEL.

3. Budowanie relacji

W religii buddyjskiej miłorząb to również symbol braterstwa. Cóż jest ważniejszego w coachingu niż bliskie, partnerskie relacje? Nic.

4. Dostatek

Według wierzeń Dalekiego Wschodu miłorząb zapewnia dostatek tym, blisko których domów rośnie. Warto więc mieć go blisko siebie. Na zdjęciu obok miłorząb, który cieszy moje oko każdego dnia. Chciałabym, aby Dobra zmiana również dawała poczucie posiadania w życiu tego, co najważniejsze, pod dostatkiem.

milorzab

Czas na dobrą zmianę w Twoim życiu